Su Problemimizi Çözüyoruz

21.06.2023

Su Problemimizi Çözüyoruz

Son zamanlarda art arda yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle terfi istasyonumuz ile aktarma istasyonumuz arasındaki kot farkından dolayı, şebekemize maalesef su veremediğimiz saatler yaşadık. 

Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki vatandaşlarımız her söylediklerinde haklıdır, her tepkileri doğrudur; bilsinler ki Kırklareli Belediyesi onlar için elinden geleni yapmaktadır ve sorunu önemli ölçüde geride bırakmıştır. 

Arıtma ve terfi tesisimiz 1998 yılında işletmeye alınmıştır. Bu tesisin kapasitesini her geçen gün artan nüfusumuz ve kentimize gelen konuklarımızın sayısı nispetinde sürekli artırmaya gayret ediyoruz. 

Bizden kaynaklanmayan elektrik kesintilerinin maalesef ki ceremesini biz çekiyor, 96 metre yükseklikteki istasyonumuza suyu aktarırken gecikmelerle karşılaşıyoruz. Yeni devreye alıyor olduğumuz sistemimiz ve planlamalarımız dahilinde bu durumu sıfıra indirme gayreti içerisindeyiz. 

İşin içine bu konuda deneyimi olan Türkiye’nin en büyük 2. yerel yönetimi olan İSKİ’den bir uzman ekibinin gelişi de dahildir, kendileri de özveri içerisinde çalışarak bizlere planlama ve tespit konularında destek olmaktadırlar. 

Kırklareli halkı müsterih olsun, bize güvensin ve lütfen ama lütfen suda tasarruf etmeye gayret etsin…

Mehmet Siyam Kesimoğlu

Kırklareli Belediye Başkanı

Online Hizmetler

Hizmetlerimizden dünyanın herhangi bir noktasından yararlanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizleri Dinliyoruz

Fikirleriniz bizim için değerli,Lütfen her konuda bize yazın.