Duyurular

Duyurular

Başkan Kesimoğlu, Fuar Alanı’ndaki etkinlikleri ziyaret etti

21.02.2022

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kapalı Pazar ve Fuar Alanı’nda açılan Kitap Günleri ile 24 Şubat tarihine kadar faaliyet gösterecek olan Hatay-Gaziantep Gastronomi Yöresel Ürünler Fuarı’nı ziyaret etti.

Kitap stantlarında, konuk yazarlarla yakından ilgilenen ve yayınevlerinin eserlerini detaylı olarak inceleyen Kesimoğlu, farklı konulara ait çok sayıda kitap da satın aldı. Kırklareli’nin kitap konusunda, ayrı bir duyarlılığı olduğunu belirten Kesimoğlu; “Bizlere kitap sevgisi çok daha küçükken aile büyüklerimiz tarafından aşılanmıştır. Aydın öğretmenlerimizin bizleri yetiştirirken de en önem verdikleri konu okumak, araştırmak, sorgulamak ve bunlarla ilgili kişisel notlar almaktır. Bu konu öğrenim hayatımız boyunca bize alışkanlık olarak kazandırılmıştır. İlimizde böyle kaliteli bir etkinliğe ev sahibi olmaktan dolayı gururluyuz. Şehrimizde uzun yıllar halkımızı kitapla buluşturacak geniş çaplı organizasyonların mekan eksikliği vardı. Kapalı Pazar ve Fuar Alanı sayesinde bu eksiklik giderilmiş oldu. İlk kitap etkinliğini, ülkemizin farklı yerlerinden gelen çok kıymetli yazarlarımız, yayınevlerimiz ve nadide eserlerle gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra kitaplarla ilgili olarak çok daha kapsamlı ve farklı projeleri de hayata geçireceğimize inanıyorum. İlimize misafir olan tüm edebiyat emekçilerine teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Aynı yerde 14 Şubat tarihinde açılışı gerçekleşen Hatay-Gaziantep Gastronomi Yöresel ürünler Fuarı’nı da ziyaret eden Başkan Kesimoğlu, stant görevlileriyle sohbet etti, ikram edilen lezzetlerden tattı. Kesimoğlu yöresel fuarla ilgili olarak da şunları söyledi:

“Güzel ülkemizin farklı illerinden, Mutlu İnsanlar Kenti Kırklareli’ye gelen misafirlerimize ‘hoş geldiniz’ diyorum. Her şehrimizin kendine has kültürü, lezzeti ve ürünleri vardır. Böyle fuarlar sayesinde karşılıklı kültür alışverişi olmakta ve onları burada keyifle ağırladıktan sonra Kırklarelimizin ismi de Türkiye’nin her yanında duyulmaktadır. Verdikleri emekler takdire şayan, ürünler oldukça lezzetli. Kırklarelili hemşehrilerimizin hepsini hem Kitap Günlerimize, hem de Yöresel Ürünler Fuarı’na davet ediyorum. Böylece zihinleri ve damakları farklı eserlerle, ürünlerle tanışmış olacak.”

Online Hizmetler

Hizmetlerimizden dünyanın herhangi bir noktasından yararlanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizleri Dinliyoruz

Fikirleriniz bizim için değerli,Lütfen her konuda bize yazın.