Daha temiz bir Kırklareli için çalışıyoruz

20.11.2023

Daha temiz bir Kırklareli için çalışıyoruz

Kırklareli Belediyesi, daha temiz bir kent için araçlı ve mobil ekipleriyle kent genelindeki çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü; trafiğe kapalı ve açık alanların temizlenmesinde kullanılan çeşitli kapasitelerde 3 adet vakumlu süpürge aracı, konteynerlerin temizlenmesinde ve yıkanmasında kullanılan ‘Konteyner Yıkama ve Dezenfekte Aracı’, cadde ve sokakların temizlenmesi konusunda ‘Elektrikli süpürme aracı’, farklı kapasitelerde 10 adet sıkıştırmalı çöp aracı, 1 kepçe, 1 çift kabinli kamyonet ve toplam 105 personel ile daha temiz bir Kırklareli için çalışmaya devam ediyor.

Makine gücünün yanı sıra, yaya ekipler tarafından yol süpürme işlemleri de titizlikle sürdürülüyor.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Belediyemizin tüm birimleri, vatandaşımızın konforu, sağlığı ve daha güzel bir şehirde yaşaması için canla başla çalışıyor. Temizlik konusu, toplumumuzun en kritik konularından birisi. Her zaman savunduğumuz bir söylem vardır. ‘Temizlik kirletmemekle başlar.’ Evet bizler, Kırklareli Belediyesi olarak, şehrimizi temizlemeyi en önemli görevlerimizden birisi olarak görüyor ve planlamalarımızı buna göre yapıyoruz. Ancak elbirliğiyle, kentimizi daha temiz bir görünüme kavuşturabiliriz. Yerlere çöp atmayarak, elimizdeki atıkları geri dönüşüm için değerlendirerek, bir çöp ünitesine kapasitesinden daha büyük atıklar atmayarak bunu sağlayabiliriz. Karşılıklı anlayış ve duyarlılık ile çok daha güzel bir şehirde yaşamak bizim elimizde.”

Başkan Kesimoğlu, diğer yandan, geri dönüşüm konusunda da nitelikli çalışmaları hayata geçirdiklerini de sözlerine ekledi.

Online Hizmetler

Hizmetlerimizden dünyanın herhangi bir noktasından yararlanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizleri Dinliyoruz

Fikirleriniz bizim için değerli,Lütfen her konuda bize yazın.