Kırklareli Kırmızıya Boyandı

29.10.2020

Kırklareli Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla İstasyon Caddesi’nde vatandaşlara Türk Bayrağı ve hazırlanan ‘’Kurtuluş’’ adlı gazeteyi dağıttı.

Covid-19 pandemisi nedeni ile buruk bir şekilde kutlanan Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Kırklareli Belediyesi ekipleri esnaflara ve vatandaşlara bayrak dağıtımı gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Bayramı’na özel hazırlanan ‘’Kurtuluş’’ adlı gazetede vatandaşların ilgisini çekti.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin’de yapılan gazeteyi inceleyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’da pandemi dolayısıyla Cumhuriyet Bayramını coşku ile kutlayamamanın üzüntüsü içerisinde olduklarını ifade ederek ‘’ 29 Ekim 1923 Bağımsızlık ve Çağdaşlık Hedefine Kilitlenmiş Bir Milletin, İstediğinde Neler Yapabileceğini Dünyaya Kanıtladığı Gündür. 29 Ekim 1923 Türkiye’nin, soyadı olan Cumhuriyet’e kavuştuğu gündür. Bizler büyük kahraman, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda yürümeye, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Onu, aziz şehit ve gazilerimizi milletimizin kalbinde ve gönlünde yaşatacak ve asla unutmayacağız. Yarınlara güçlü biçimde ulaşabilmek, başımızın tacı Cumhuriyetimizi korumak, Atatürk ilke ve devrimlerini yaşatmakla mümkündür. Yaşatacağız. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere,  şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleri olan aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Cumhuriyet Bayramı’nızı kutluyor; nice güzel bayramlarda birlikte olmak dileğiyle sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum’’ dedi.

Online Hizmetler

Hizmetlerimizden dünyanın herhangi bir noktasından yararlanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizleri Dinliyoruz

Fikirleriniz bizim için değerli,Lütfen her konuda bize yazın.