Duyurular

Duyurular

Kırklareli Belediyesi’nden Sağlık Çalışanlarına Saygı Duruşu

15.10.2020

Kırklareli Belediyesi tarafından hazırlatılan ve Koranavirüs salgınında yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının yer aldığı ‘’Sen Yaşa Diye’’ adlı resim sergisi izleyenlere duygusal anlar yaşattı.

Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan bir çok kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs salgını nedeniyle saplık çalışanlarına ‘’saygı duruşu’’ teması ile sanat yönetmeni Utku Çorbacı tarafından hazırlanan serginin açılışı gerçekleştirildi.

46 sağlık çalışanın  hayat hikayelerinden kısa kesitler sunan sergi İstasyon Caddesinde açıldı.

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE MÜCADELE EDEN HER BİREYE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ…

Sergi açılışında, salgına karşı en ön safta mücadele veren sağlık çalışanlarına çok şey borçlu olduklarını ifade ederek sözlerine başlayan Kesimoğlu ‘’ Covid-19 salgını tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de derinden etkilemiş, büyük üzüntülere sebep olmuştur. Türkiye’nin Koronavirüsle mücadelesi, ilk vakanın tespit edildiği 11 Mart’tan bu yana devam ediyor. Kuşkusuz bu mücadelenin en ön safında, yani cephede ise sağlık çalışanları yer alıyor. Hepimiz, sağlık ordumuzun değerli üyelerinin bu salgının yayılmasının önlenmesi için,  salgından etkilenen vatandaşlarımızın tedavileri için ve virüsün ortadan tamamen kaldırılması için ne kadar fedakarca çalıştığının farkındayız. Ülke olarak yürüttüğümüz bu büyük savaşta onların en ön safta bulunarak, görevleri sırasında sevdiklerinden, ailelerinden ayrı kaldığına ve her türlü tehlikeyi göze alıp görevlerini büyük bir özveri ile yaptıklarına millet olarak şahit olduk, oluyoruz. Dur durak bilmeden, bazen uykuyu bazen  yemeği bir kenara bırakarak bir vatandaşımızı daha iyileştirmek adına canını hiçe sayarak hizmet etmek, elbette ki her türlü takdirin üstündedir.  Hele ki  bu yolda hayatını kaybeden sağlık emekçilerimizi unutmak mümkün müdür?

BU SERGİ KIRKLARELİ BELEDİYESİ’NİN, SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BİR SAYGI DURUŞUDUR!

Düzenledikleri serginin sağlık çalışanlarına bir saygı duruşu olduğunu söyleyen Kesimoğlu “Onlar,

salgın sırasında fedakarca görevlerini yapmaya devam ettiler. Onlar, hastası daha iyi nefes alsın diye maskeleri ve izolasyon kıyafetleri içinde gece gündüz nefessiz kalıp ter döktüler. Onlar, önlerinde boylu boyunca yatan vatandaş sevdiklerine kavuşsun diye sevdiklerinden, ailelerinden ayrı düştüler. Onlar, ettikleri yemini unutmadılar, iş ahlaklarından ödün vermediler. “Onlar ben yaşayayım diye,

biz yaşalım diye, sen yaşa diye yaşamlarını kaybettiler!”

ONLARI UNUTMAK MÜMKÜN MÜ?

Sağlık çalışanlarının verdiği mücadeleyi ve sağlık çalışanlarını unutmanın mümkün olmadığını ifade eden Kesimoğlu “Hiçbir zaman unutmayacağız. Her zaman eşsiz hatıraları önünde saygıyla eğileceğiz. Görev aşkıyla yanan, vatandaşın canını kendi canından üstün tutan bu kahramanlar, tarihin her döneminde saygı ve övgü ile anılacaklardır.Sadece doktor ve hemşirelerimize değil, fedakar eczacılarımıza, hastane düzeni içerisinde güvenliğinden hijyenine, evrak işlerinden muhasebesine kadar, oldukça riskli ortamda hizmetini aksatmadan ülkemizin ve vatandaşlarımızın pandemiden kurtulması için sorumluluktan kaçmadan emek veren, ödün veren, can veren tüm sağlık emekçilerine minnetarız” diyerek sözlerini tamamladı.

SAĞLIK EMEKÇİLERİNE NE YAPSAK NE DESEK AZ…

Sergiyi hazırlayan sanat yönetmeni Utku Çorbacı’da sağlık çalışanlarına duydukları saygıyı böyle bir çalışma ile göstermek istediklerini ifade ederek ‘’ Bizim için canla başla çalışan sağlık emekçilerine ne yapsak ne desek az.  Keşke böyle bir salgın ile karşı karşıya kalmasaydık. Keşke sağlık çalışanlarımız hayatlarını kaybetmeselerdi. Üzgününüz, hayatını kaybeden her sağlık çalışanı, her vatandaşımız için üzgünüz. Verdikleri mücadele için sağlık sektöründe çalışan herkese teşekkür ediyoruz. Onların önünde saygı ile eğiliyoruz. Hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Bu kahramanlıkları asla unutulmayacak. Unutulmamaları konusunda bu çalışma ile bir nebzede olsa katkımız olduysa gurur ve onur duyarız’’ dedi.

Sağlık çalışanlarının mücadelesini konu alan bir heykel yapan Emel Benzet’te şunları söyledi ‘’ Sağlık çalışanlarımızın hakkını ödeyemeyiz. Çok mücadele ettiler etmeye de devam ediyorlar. Onlara minnettarız. Bu çalışma içerisinde olduğum içinde gururluyum’’ dedi.

 

 

Online Hizmetler

Hizmetlerimizden dünyanın herhangi bir noktasından yararlanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizleri Dinliyoruz

Fikirleriniz bizim için değerli,Lütfen her konuda bize yazın.