Aşağıpınar Arkeolojik Kazı Alanı Gezisi Etkinliği

Kırklareli Belediye Başkanlığımızın katkılarıyla, Kırklareli Kent Konseyi, Doğa ve Kültür Derneği(DOKU), Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Kırklareli Müze Müdürlüğü ile birlikte öğrenciler için düzenlenen Aşağıpınar Arkeolojik Kazı Alanı Gezisi Etkinliği’ne, Kırklareli Belediye Başkanı Derya Bulut tarafından bir ziyaret gerçekleştirildi.

9 Haziran Pazar Günü yapılan etkinlikte, Gazi Mustafa Kemal İlkokulu 3/C Sınıfı öğrencileri, Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Kırklareli Müze Müdürlüğü rehberliğinde günümüzden 8000 yıl öncesine dayanan Neolitik Dönem’in önemli alanlarından Aşağıpınar Kazı Alanını gezip bilgi edindiler.

Arkeoloji biliminin temeli olan kazı sürecini çocuklara öğretici ve eğlenceli bir şekilde anlatan etkinlikte, Derya Bulut öğrencilere eşlik ederek, kazı alanı hakkında da bilgilerini paylaştı.

Kırklareli’nin binlerce yıl öncesine dayanan zengin bir kültürel tarihinin olduğunu ifade eden Derya Bulut, tarih öncesinden günümüze kadar bu topraklarda yaşayan medeniyetler hakkında bilgi sahibi olunması gerektiğini öğrenciler ile paylaştı.