İBB’den Kırklareli Geçici Hayvan Bakımevi’ne destek

19.03.2024

İBB’den Kırklareli Geçici Hayvan Bakımevi’ne destek

Kırklareli Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü, sokak hayvanlarıyla ilgili çalışmalarına yoğun bir programla devam ediyor. Saldırgan sokak hayvanlarının vatandaş ihbarlarından da yola çıkarak takibi ve bakımevine alınması, rehabilitasyon, tedavi, kısırlaştırma ve çip takma işlemleri itinayla gerçekleştiriliyor.

Özellikle, kısırlaştırma konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler de, Kırklareli’ne gelerek, çalışmalara iştirak ediyor.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, sokak hayvanlarıyla ilgili şikayetleri minimuma indirecek çalışmaları vakit kaybetmeden hayata geçirdiklerini kaydederek; “Hem can dostlarımızın güvenliği, hem de vatandaşlarımızın sıkıntılarına çözüm bulabilmek adına, ilk olarak kısırlaştırma çalışmalarımıza daha fazla ağırlık verdik. Daha önce de belirttiğim gibi, ilimizdeki bu popülasyonun artış nedeni, köylerden şehrimize bırakılan can dostların varlığından kaynaklanıyor. Bunu kontrol altında tutmaya ve kısırlaştırmayı büyük çaplı sürdürmeye kararlıyız. İstanbul Büyükşehir Belediyemizden de ekipler gelerek bizlere destek oldular. Ben sayın Ekrem İmamoğlu’na ve kentimize konuk olarak bizlere destek olan ekiplere bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.


Online Hizmetler

Hizmetlerimizden dünyanın herhangi bir noktasından yararlanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizleri Dinliyoruz

Fikirleriniz bizim için değerli,Lütfen her konuda bize yazın.