Mehmet Siyam KESİMOĞLU

Kırklareli Belediye Başkanı

7 Mart 1960 tarihinde Kırklareli’nin Vize ilçesinde doğdu . 1983 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi.

Turizm Bakanlığı’nda Başdanışmanlık yaptı. Özel sektörde ve kamu sektöründe çeşitli üst düzey görevlerde bulundu.
Mülkiyeliler Birliği Genel Başkanlığı, Mülkiyeliler Birliği Vakfı Başkanlığı, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Vakfı 2. Başkanlığı, Kırklareli Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanlığı görevlerini üstlendi.

22. Dönemde Kırklareli Milletvekili seçildi. Aynı dönem Türkiye – Estonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı oldu.
12 Haziran 2011’de yapılan seçimle yeniden 24. Dönem Kırklareli Milletvekili olan Kesimoğlu, 1 Şubat 2014’te Kırklareli Belediye Başkanlığı’na aday gösterildi ve 30 Mart’ta yapılan seçimle Kırklareli Belediye Başkanı oldu. Kesimoğlu, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Adem SEVİM

CHP

Ayşen KÖSEGİL

CHP

1961 Karahalil/Babaeski doğumluyum. Kırklareli ticaret Lisesi mezunuyum. Evli ve 2 çocuk annesiyim. SGK İl Müdürlüğünde şef olarak görev yaptım.

Bora ZENGİN

CHP

1984 yılında Ereğli’de doğdum. 2002’de Kırklareli Anadolu Lisesinden Mezun Oldum. 2007 yılı Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi mezunuyum. 2012 de kendi iş yerimi açarak Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik hizmetini vermeye başladım. Evli ve 1 çocuk babasıyım.

Fettah AYGÜN

CHP

1964 Kırklareli doğumluyum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. 1985 yılından beri siyasetle uğraşmaktayım.

Elmas BÜYÜKDERE

CHP

1967 yılı Kırklareli doğumlu, evli ve 3 çocuk annesiyim. Berberler ve Kuaförler odasında 4, CHP İl Yönetiminde  2 dönem görev aldım. 1985 yılından beri Kuaför ve Güzellik uzmanı olarak mesleğimi devam ettirmekteyim.

Mustafa ÖZBAY

CHP

1971 yılında Kırklareli’nde doğdum. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini bitirdim. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Serbest Diş Hekimliği yapmaktayım. Edirne- Kırklareli Diş Hekimleri odası kongre delegesiyim.

Cengiz BAĞIRAN

CHP

1950 Kırklareli doğumluyum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Üniversite mezunuyum. Mimarlık bürosu faaliyetini sürdürmekteyim. Trakya üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda 16 yıl öğretim görevlisi olarak sözleşmeli çalıştım.

H. Tahsin GENÇAY

CHP

1952 Kırklareli Koyunbaba köyünde doğdum. İlkokuldan sonra Kepirtepe Öğretmen okulunu bitirdim. 1971-74 yılları arasında Van da ilkokul öğretmenliği yaptım 1974 yılında Ankara Gazi Eğitim Enstitüsünü kazandım. Müzik bölümünü 1977 yılında bitirdim. 1978-1997 de Kırklareli Merkez Orta okulunda çalıştım. Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda Müdürlük yaptım. Evliyim 2 çocuk babasıyım.

Sedat BİLGİÇ

CHP

1962 yılında Dokuzhöyük Köyü / Kırklareli’nde doğdum. 1991 yılından beri esnaf olarak çalışmaktayım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Koray ÇELİKKANAT

CHP

Cüneyt DEMİR

CHP

14.05.1978 Kırklareli doğumlu evli 2 çocuk sahibiyim. Lise Mezunuyum.2001 yılından beri S.S. Alpullu Pancar Ekicileri Kooperatifi’nde mağaza sorumlusu olarak çalışmaktayım. Koop-İş sendikasında üst birlik delegeliği, CHP’de 2005-2013 tarihleri arasında merkez İlçe yöneticiliği yaptım. 30.03.2014 yerel seçimlerinde belediye meclis üyeliğine seçildim.

M. Fikret AKIN

CHP

Mehmet H. ÇİLER

AKP

1949 yılında Kırklareli’nde doğdum. 1971 İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. Evli 2 çocuk ve 2 torunum var. Baro Başkanlığı ve Anavatan Partisi İl Başkanlığı yaptım.

Fırat KARABEYOĞLU

AKP

1977 Kırklareli doğumlu, İlk Orta Lise Öğrenimimi Kırklareli’nde tamamladıktan sonra Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Mühendislik firması sahibidir. Evli ve 2 çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

Murat BARA

AKP

Ömer Faruk AKKOL

AKP

1986 Yılında Lüleburgaz’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Kırklareli’nde tamamladım. Süleyman Demirel Üniversitesi Mimarlık Bölümünü bitirdim. 2 yıl İstanbul da Mim Yapı Mimarlık firmasında başta Toplukonut projeleri ve AVM projeleri olmak üzere çeşitli deneyimlerde bulundum. 2010 yılından itibaren Kırklareli Merkez İş yerim olup mesleğimi icra etmekteyim.

Halil KAHRAMAN

AKP

1963 yılında Kırklareli’nde doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Kırklareli’nde yaptım.  1988 yılından beri Esnaf Sanatlar Kredi ve Kefalet kooperatifinde müdür olarak görev yapmaktayım. Emekli olup özel sözleşmeli olarak görevi mi devam ettirmekteyim. Bunun yanında halen hazırda 3 yıldır. Vergi Dairesi takdir komisyonunda görevliyim. 2001 yılından beri Özel Belgeli gayri menkul yatırım uzmanlığı ve expertizliği yapmakta olup, Kırklareli’nde faaliyet gösteren Hilal Emlak ve Yatırım Uzmanlığının sahibiyim. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

İsmail MUTAFOĞLU

AKP

1970 Yılında Kırklareli’nde doğdum. 1992 yılından beri Sanayi Sitesinde İş yerim olup çalışmaktayım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

İpek SEVİM

AKP

01.02.1976 Almanya / Flensburg doğumluyum. Ortaöğretim ve Liseyi Lüleburgaz’da tamamladım. 1994 yılı itibari ile Ümit SEVİM ile evlenerek Kırklareli de ikamet etmekteyim. Evli ve iki çocuk annesiyim. Birçok STK’larda aktif ve üye bazında yer almaktayım. Mesleğim estetiysen olup fakat çalışmamaktayım. Ev hanımıyım.

Sevde YILMAZ

MHP

01.07.1987 Kırklareli Doğumlu. 2013 Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mezunu.

Mustafa SAATÇİ

MHP

1969 Kırklareli doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Kırklareli’nde tamamladım. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldum. 1994 yılından beri Mali Müşavirlik yapmaktayım. Evli ve 1 çocuk babasıyım.

Kanber ÜZER

MHP

06.12.1976 Almanya Nürberg şehrinde doğdum. İlk orta liseyi Kırklareli’nde bitirdim. 1994 yılında Üzer Kuyumculuk Şirketini kurdum. Aile şirketi olarak 20 yıldan beri Altın ve Kuyum işi ile uğraşmaktayım.  Evli ve 2 kız çocuğu babasıyım.

Begüm ÖĞÜTTÜRENGÜVENÇ

MHP

1982 Yılında Kırklareli’nde doğdum. İlkokul, ortaokul ve liseyi Kırklareli’nde bitirdim. İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi alanında okudum. Yüksek Lisansımı Bahçe Şehir Üniversitesinde Küresel Siyaset ve Uluslar arası İlişkiler alanında bitirdim. Halen Trakya Üniversitesinde Uluslar Arası ilişkiler Anabilim dalında doktora öğrenimine devam etmekteyim. Okulun IPA programı çerçevesinde Proje Koordinatörlüğü görevini yürüttüm. Halen Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulunda Bulgaristan / Primarska ile yürüttüğü projede proje koordinatörü olarak çalışmaktayım. Evliyim.

Hasan TEPELİ

Bağımsız

08.09.1971 Kırklareli Merkez Karaca İbrahim mahallesinde doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Atatürk İlköğretim okulunda gördüm çeşitli sebeplerden dolayı öğrenim hayatıma istemeyerek son verdim. Bir erkek kuaförünün yanında meslek hayatına girdim, askerlik çağıma gelene kadar erkek kuaförü olarak hayatıma devam ettim. Diplomalı ve ustalık belgesi sahibi erkek kuaförüyüm meslek hayatımı sona erdirerek 26.05.1991 tarihinde vatani görevimi ifa etmek üzere Manisa Kırkağaç 6.Jandarma komando alayına teslim oldum, burada 3 aylık acemi eğitimimi bitirip Diyarbakır Ergani için pkk terör örgütü ile defalarca silahlı çatışmalara katıldım en son girdiğimiz çatışmada ağır yararlandım ve gata da yapılan ve saatler süren ameliyatlardan sonra gata da rehabilitasyonumu tamamlayıp memleketim Kırklareli’ne döndüm. Üstün cesaret ve feragat madalyası ve beraatı sahibi güneydoğu gazisiyim aynı zamanda TSK’dan emekliyim. 18.06.2014 yılında evlendim çocuğum yoktur.

Ayvaz KARTAL

Bağımsız

1978 yılında Kırklareli’nde doğdum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Esnaflıkla uğraşmaktayım. Kırklareli Roman Kültürünü Koruma ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmekteyim.