Ahmet Ümit’ten Anlamlı Nazım Hikmet Söyleşisi

Kırklareli Belediye Başkanlığı Kültür Sanat ve Nazım Hikmet Haftası Etkinlikleri kapsamında yazar Ahmet Ümit, Kırklarelililer ile bir araya geldi.

Kırklareli Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, özellikle son yıllarda yazmış olduğu polisiye öykü ve romanları ile geniş kitlelere ulaşmış olan Ahmet Ümit, Bir Romantik Devrimci açısından Nazım Hikmet’in eserlerini ve edebi yaşantısı hakkında ipuçlarını katılımcılar ile paylaştı.

Yaşadığı dönemin edebi akımlarını etkilediği kadar, Nazım Hikmet’in özel yaşantısı ve sıra dışı yanlarını duygulu bir sohbet eşliğinde anlatan Ahmet Ümit, son bölümde ünlü şairin önemli eseri Kuvayı Milliye Destanı’nın Cumhuriyeti ve Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak açısından bir yol gösterici olduğunu özellikle vurguladı.

Ahmet Ümit’in Okurlarından İmzaya Büyük İlgi

Programın sonunda Kırklareli Belediye Başkan Vekili Nadiye Rodoplu Ahmet Ümit’e çiçek ve plaket takdim ederek, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun selam, sevgi ve saygılarını iletti.

Ahmet Ümit’in birçok hikaye ve romanını keyifle okuyan katılımcılar, günün anısına kendi kitaplarını imzalatarak yoğun bir ilgi göstererek fotoğraf çekildiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir