Kesimoğlu Muhtarları Yalnız Bırakmadı

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 19 Ekim Muhtarlar günü kutlaması etkinliklerine katıldı.

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Kırklareli Valililiği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü tarafından bir dizi etkinlik düzenlendi.

İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi toplantı salonunda düzenlenen etkinliğe Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, daire müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Kesimoğlu, muhtarlar gününü kutladı.

Kesimoğlu yaptığı konuşmada ‘’ Muhtarlık yaptığınız mahalleniz, köyünüz sizin eviniz. O mahallede, köyde oturan bütün yurttaşlar sizin ailenizin bir bireyi.Tüm mahalle ve köy sakinlerini eşit bir biçimde kucaklayan muhtarlarımızın görev başında olmalarından dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Ben 3,5 yıldan bu yana Belediye Başkanı olarak görev yapıyorum. Bunun bir anlamda eğitimini almış bir arkadaşınız olarak muhtarlık kurumunun önemini biliyorum. Göreve geldiğim günden bu yana hem maddi hem manevi desteğimizi muhtarlarımızın yararına sunduk. Muhtarlarımızla sağlık ve güzel bir iş birliği içerisinde olduk ve olmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki süreç içerisinde her mahallemize bir muhtarlık binası yapmak benim taahhüdüm olsun. Tabi ki takdir edersiniz ki yönetmek harcamakla olur. Bu konuyu kısa sürede gerçekleştirmek istiyoruz. Milletvekilliği dönemimde de gerek görev yaptığım İç İşleri komisyonunda 8 yıl boyunca mahalle ve köy muhtarlarımızın özlük hakları ile ilgili, çalışma koşulları ile ilgili hak ettikleri zemine ulaşmaları konusunda kanun teklifleri, soru önergeleri hazırladım. Basın toplantıları düzenledim. Muhtarlarımızın bugün geldiği noktada payım olduğu düşüncesindeyim. Muhtarlarımız ile birlikte bu özel kentimiz Kırklareli’ne, ‘’Mutlu İnsanlar Kenti Kırklarelimize’’ güzel hizmetler sunabilmenin üstün gayreti içerisinde olduğumuzun bilinmesini istiyorum. Değerli muhtarlarımıza başarılar diliyor ve günlerini kutluyorum’’ dedi.

Program verilen plaketlerin ve şiir dinletisinin ardından son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Secured By miniOrange