FBO Öğrencilerinden Kesimoğlu’na Ziyaret

İngilizce bilgisinin yanı sıra genel kültür bilgisine ve bu bilgiyi İngilizce ifade edebilme becerisine dayalı olan uluslararası World Scholar’s Cup yarışmasına katılan Özel Kırklareli Fen Bilimleri Okulları öğrencileri Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.

Her yıl 5 kıtada binlerce öğrencinin katıldığı bu yarışmada Özel Kırklareli Fen Bilimleri Okulları öğrencileri, geçtiğimiz Mayıs ayında yarışmanın İstanbul ayağına 4 takım ile katıldı. 4 altın, 24 gümüş madalya olmak üzere toplamda 28 madalya kazanan öğrenciler, ülkemizi Cape Town ve Atina’da yapılacak olan ve 700’den fazla takımın katıldığı yarı final müsabakalarında temsil etmeye hak kazanmıştı. Atina ayağına katılmayı tercih eden öğrenciler, ülkemizi burada da başarıyla temsil ettikleri için yarışmanın Amerika’da Yale Üniversitesi’nde yapılacak olan oturumuna gitmeye de hak kazandılar.

Okul Kurucu Müdürleri Derya Bulut, Arda Kolcular, Müdür Yardımcısı Asu Kızılarslan, İngilizce Zümre Başkanı Öyküm Kolcular’ın da bulunduğu ziyarette Kesimoğlu, FBO öğrencilerini başarılarından dolayı tebrik ederek ziyaret sonunda öğrencilere Nutuk hediye etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Secured By miniOrange